Sipahi Hotel
Sipahi Hotel
Bosphorus Bridge Istanbul
Eygption Bazaar ( The Spice Bazaar)
New Year Promotions
Underground Cistern
Sultanahmet Mosque
Topkapi Palace
Hagia Sophia
Grand Bazaar
İstanbul’daki Eviniz
Rezervasyon için tıklayın
ŞEHİR TURLARI GÜNDÜZ & GECE
Detaylı Bilgi

Sipahi Hotel, Antik Artopolia üzerinde Adalet Sarayı, Köprülü Kütüphanesi ve II. Mahmut Türbesi arasında kalan Çemberlitaş bölgesinde 1910 yılında tarihi Vezirhan’ın arkasında kurulmuştur. Tarihi yarımadanın merkezinde olup Kapalıçarşı, Sultanahmet, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Mısır Çarşısı’na ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde olup İstanbul Havalimanı’na 45 km., Sabiha Gökçen Havalimanı’na 50 km. uzaklıktadır.

57 odalı 100 yataklı otelimizde misafirlerimize 24 saat oda servisi, otopark ve havalimanı servisi sunulmaktadır.

96 yıllık işletme geleneğimize bağlı olarak güleryüzlü ve güvenilir personeli ile birlikte sizleri huzurlu ve arkadaşlık dolu ev atmosferi ve sıcak misafirperverliğimizle ağırlamaktan gurur duyarız.

ÖNEMLİ Ortaklarımız, güncel fiyat bilgileri ile Hotelbeds ve Hostelworld’dür. Fiyatlar için lütfen başka portallara başvurmayınız ve itibar etmeyiniz.


Hikayemiz  “İSTANBUL’DAKİ EVİNİZ”

YIL 1910..İSTANBUL’DA SULTAN İKİNCİ MAHMUT TÜRBESİNİN KARŞISINDA RAHMETLİ MÜKREMİN SİPAHİ TARAFINDAN MAHMUDİYE OTELİ OLARAK KURULUR.
1949 YILINDA İSMİNİ KAYSERİ OTELİ OLARAK DEĞİŞTİRİR.
1953 YILINDA KAYSERİ OTELİNİN İSMİ SİPAHİ PALAS OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR.
1978 YILINDA KURUCULARINDAN MÜKREMİN SİPAHİ’NİN VEFAT ETMESİ ÜZERİNE OTEL ŞİRKETLEŞME YOLUNA GİTMİŞ VE 1982 SENESİNDE SİPAHİ OTEL İŞLETMECİLİĞİ TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ KURULMUŞTUR.
OTELİMİZDE KONAKLAYAN KİŞİLER ARASINDA EDEBİYATÇILAR (1920 YILININ SON GECESİNDE NAZIM HİKMET)”BU DÜNYADAN BİR NAZIM GEÇTİ” KİTABINDA GÖRÜLECEĞİ GİBİ,ÇAĞDAŞ DİN BİLGİNLERİ (1977 YILINDA MUHAMMED HAMİDULLAH)İHSAN SIRRI SÜREYYA SIRMA’NIN ”MUHAMMED HAMİDULLAH HOCA’DAN MEKTUPLAR” KİTABINDA GÖRÜLECEĞİ GİBİ,YİNE RAHMETLİ BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN AİLESİ İLE BİRLİKTE KIBRIS’TAN İSTANBUL’A İLK GELDİĞİ GÜNLERDE KONAKLADIĞI,YİNE RUM SİYASET ADAMI MAKARİOS’UN RUM PATRİKHANESİ RUHBAN OKULUNDA KALDIĞI DÖNEMLERDE OTELİMİZDE KONAKLADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR.
SİPAHİ OTEL İŞLETMECİLİĞİ TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ SAYFALARI VE ANILARI DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA DAĞILMIŞ VE DAĞILACAK OLAN ÇOK ESKİ VE DEĞERLİ BİR KİTAP GİBİDİR.

 

SERTİFİKA & ÖDÜLLER

Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi

Güvenli Turizm Sertifikası

Müzik Lisans Belgesi

Sıfır Atık Belgesi

Kalite Yönetim Sistemi

Çevre Yönetim Sistemi

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Gold Medal Award World of Peace Special contribution in the building of the humanist society

Altın Madalya

Barış Dünyası

Hümanist toplumun inşasına özel katkı

Faydalı Linkler

Hava Durumu

ISTANBUL